BASENJI

SPORT

                           

    Úvod

   Novinky

   Dostihy

    Coursing

    Agility

    Výcvik

    Dotazy

   

Letní trénink 25.7.2009 - 280m

Odložený jarní dostih připadl na sobotu 25.7., účast basenjíků tentokrát sice slušná avšak do dostihu přihlášeni pouze 3 psi, další dva basenjíci pak pouze tréninkově.

Počasí si s námi tuto sobotu opravdu pohrávalo, dostih musel být několikrát přerušen kvůli prudkému dešti, naštěstí šlo pouze o přeháňky a tak v zápětí se ukázalo i to sluníčko.

V rozběhu se představila trojice, které by se dalo říkat "Hanáček klan" - Irongo Hanáček, Fable Hanáček a Isoke Hanáček. Běželo se pouze 280m a startovalo se tedy z poloviny první rovinky. Bohužel hned po odstartování se Isoke opřela o Fable a tento šťouchanec neunikl očím rozhodčích. Do vedení šel okamžitě Irongo, druhá se držela Isoke a třetí Fable. O prvním místě bylo v podstatě rozhodnuto, Irongo si neohroženě běžel pro červenou jedničku do finále, menší boj se tedy sváděl o druhou příčku. Již v zatáčce však Fable šikovně podběhla Isoke a doběhla na druhém místě, třetí tedy Isoke. Jak jsem již  zmínila, hned na začátku došlo k menší potyčce a proto pro nás všechny bylo zklamání, když nám rozhodčí oznámili, že Isoke bohužel dostává "D" a fínále tedy bude pouze dvoučlenné.

Mezitím si svoje tréninkové sólo běhy odbyl Ankan, který běžel naprosto ukázkově. Izegbe Hanáček po úspěšném coursingování si příjela vyzkoušet dráhu a oběhnout celé kolo, běžela velice pěkně až do konce, za cílovou čárou ji sice polekala obsluha návnady, ale i tak to byl velice pěkný výkon. Bohužel při druhém běhu, už se ji moc nechtělo a tak to vypadá, že Izegbe bude svoji sportovní kariéru orientovat spíše na coursing.

Finálový běh byl tentokrát pouze Irongo versus Fable a to s jasným favoritem. Jak se dalo čekat překvapení se nekonalo a Irongo se hned od začátku ujal vedení, které v pohodě uhájil až do cíle. Každý kdo zná Fable a její styl běhu ví, že její specialitou je závěrečný finiš na delší trať a proto 280m není opravdu její parketa. Irongo má však takovou formu, že si troufám říci, že by Fable proti němu neměla šanci ani na 360m. Gratulace vítězi.

Časomíra tentokrát nebyla.

 

Krtistýna Trnková