BASENJI

SPORT

                           

    Úvod

   Novinky

   Dostihy

    Coursing

    Agility

    Výcvik

    Dotazy

   

KRÁSA A VÝKON 12.7.2009 - Kolín

pro basenjíky tentokrát jen ten výkon. Který byl ovšem vynikající pro všechny zúčastněné, vždyť dva dráhové rekordy mluví za vše.

Na start se postavil velký favorit a vítěz posledních dvou dostihů Irongo Hanáček, jeho sestra Isoke Hanáček, letos výborně běhající Haya Ekibondo a zkušený Ankan Ningen Banken.

V rozběhu nejlépe startoval Irongo a okamžitě šel do vedení, v závěsu za ním Aki s Hayiou a Isoke. V první rovince začala Haya ztrácet a propadla se tak na čtvrté místo, třetí běžela Isoke o první příčku se krásně tahal Irongo s Akim. V poslední zatáčce však šel Irongo jasně do vedení, Haya se krásně propracovala na druhé místo, mezitím si na třetím místě běžící Aki počkal na Isoke a lehce se do ni opřel, bohužel verdikt rozhodčích zněl jasně Aki "D" a bohužel stop na další 4 týdny.

Odpolední finále tedy proběhlo pouze v tříčlenném složení. S jedničkou Irongo, s dvoujkou Haya a s trojkou Isoke. O co méně bylo basenjíků o to více padlo rekordů. Start se povedl všem výborně, dlouho se běželo v jednom chumlu, kde přeci jenom měl stále na vrch favorit Irongo. V cílí tedy bylo pořadí Irongo, Haya, Isoke.

Irongo pří fínálovém běhu zaběhl nový rekord dráhy - basenji pes 31,33s a mladá Haya Ekibondo vylepšíla rekord dráhy za feny a to na rovných 31,50s.

Za pozornost však stojí i výborný čas Isoke Hanáček, která pří svém teprve druhém startu zaběhla skvělých 32,13s.

Všem novým rekordmanům moc gratulujeme.

VIDEO BUDE CCA ZA TÝDEN - stříhač je na dovolené a ja to neumím :)