Agility

Výcvik

Dotazy

CROSS COUNTRY KŘEŠÍN 14.6.2009

14. Června se v Křešíně konal terénní dostih pod názvem Velká Cena Whippetů. Pořadateli byl ČDGK ve spolupráci s chs Grefina a Ayort Back. A protože stále hledáme nové příležitosti, kde by se dalo s naším basenjíkem běhat, pokusili jsme se sem vetřít.
Příjemná paní nám zavolala, že dostala náš email a ať přijedeme. Poslali jsme tedy přihlášku a čekali, co se bude dít. Na zveřejněné startovní listině se ale Aki neobjevil a ani žádné vysvětlení proč nám nebylo doručeno. Večer před dostihy jsme tedy opět volali paní Havlové a ta nám sdělila, že je to nejspíš administrativní chyba ať dorazíme.
Po příjezdu do Křešína jsme žádnou dráhu nemohli najít a místní lidé také o ničem nevěděli. Prezentace tohoto přátelského dostihu měla začít v devět a když jsme ani v půl desáté neobjevili žádného vipeta popřípadě náznak dráhy začínali jsme být skeptičtí. Na rozsáhlých loukách se pásli jen ovce. Po dlouhém bloudění jsme konečně uviděli zašitou cestičku na louce, která nás dovedla až k zadnímu vchodu do zahrady rodiného domku. Před vchodem byli umístěny klasické startovní boxy a za vrátky na nás vrtěl ocasem přátelský vipet. Vlezli jsme troufale do zahrady, přešli celý pozemek abysme nakonec zjistili, že máme auto zaparkované přímo před vraty tohoto dostihového domku.
Startovné je zde 200 Kč. Běhají se dvě kola obdobně jako je tomu na klasickém dostihu. Basenji byl zařazen do kategorii "ostatní" a běžel jeden z posledních běhů 10b. Psi zde běhají buď z boxu nebo z ruky. Jak kdo chce a klíčem pro určení pořadí je čas chrta. Dráha je vysekaná louka asi 200m dlouhá. Za boxy je mírná vlna a pak už stoupání do kopce.
U Akiho se v rozběhu stalo, že návnada nebyla dostatečně rychle tažená a on jí s velkou radostí v půlce ulovil. Mělo to za následek o půl vteřiny horší čas než ve finále. Finálový běh už byl perfektní a Aki křešínský kopec pokořil za 21,72 vteřin.
Po další pauze byl celý přátelský dostih ukončen udělením cen, při kterém pamatovali i na našeho basenjíka.
Všichni byli velice přátelští a těší se, že příště třeba dorazíme ve větším počtu. Jsme zde vítanými "hosty"