BASENJI

SPORT

                           

    Úvod

   Novinky

   Dostihy

    Coursing

    Agility

    Výcvik

    Dotazy

   

KOLÍNSKÝ ZAJÍC - Kolín 16.5.09

Sezóna dostihů se už rozběhla naplno a dalším plánovaným dostihem byl Kolínský zajíc na 480m. Počasí, které po nočním lijáku nevypadalo moc dobře, nakonec vyšlo na výbornou. Zatažená obloha a příjemné teploty doplňovaly výborné běhy všech zúčastněných basenjíků. Pořadatelé rozhodli, že pro basenji, italské chrtíky a mladé i seniorské kategorie vipetů bude vyměřena dráha 360 metrů a dráhu 480 metrů otevřeli nově pouze pro dospělé vipety psy a feny.
Prvním basenji na startu byla Isoke Hanáček. Po zavedení do boxu se ihned přetočila. Následoval start. Isoke se s touto situací skvěle vypořádala otočila se zpět a vydala se s velkým nadšením pronásledovat střapec okolo celého oválu.
Do rozběhu nastoupili dva již zkušení závodníci. S jedničkou Ankan Ningen Banken a se dvojkou Cituli Owando. Oba dva předvedli ukázkový start. V první zatáčce již lehce vedl Aki a postupně svůj náskok ještě zvýšil. Doběhl si tak pro červenou dečku i do finále.
Ve druhém kole sóloběhů se opět představila Isoke. I na podruhé lehce zaspala na startu, ale její následný běh se již dal srovnat s běhy basenjíků profesionálů.
Velké finále bylo chvílemi prozářené slunečními paprsky a Aki i Cituli velmi natěšeni. Zvoleny byly dráhy 3 pro Cituli a 5 pro Akiho. Cituli opět předvedla ukázkový start zato Aki se v boxe poněkud zapomněl. Do první zatáčky vbíhala první Cituli pronásledována dotahujícím Akim. Ve druhé zatáčce již Aki s přehledem vedl a své prvenství udržel až do cíle.
 

Míla Mečířová

www.ankan.cz