BASENJI

SPORT

                           

    Úvod

   Novinky

   Dostihy

    Coursing

    Agility

    Výcvik

    Dotazy

   

KOLÍNSKÝ POHÁR 06.06.2009

i přes nepříznivou předpověď počasí (celý týden hlásili v sobotu déšť), se nakonec počasí umoudřílo a déšť se nakonec nekonal. Na dráze se nám představili již zkušení Fable Hanáček, Cituli Owando, Haya Ekibondo a úplný nováček Irongo Hanáček, licenci si zde plnila i jeho sestra Isoke Hanáček.

Rozběh vypadal následovně - Fable, Cituli, Haya i Irongo startovali velice dobře, trochu pomalejší start předvedla Isoke, ale tato mladá fenečka, se zatím s boxy seznamuje. Do vedení šla okamžitě Haya, následovaná Fable a Isoke, která výborně stáhla menší ztrátu z pomalejšího startu. Vzadu se držel překvapivě Irongo (černý kůň dostihu :) ) a poslední běžela Cituli. V poslední zatáčce začala Fable finišovat a povedlo se jí předběhnout Hayu a zajistila si tak červenou jedničku do finále, na krásném druhém místě doběhla Haya, třetí Isoke, čtvrtý Irongo a patá Cituli.  Tento běh se nakonec ukázal jako velice rychlý běh. Fable Hanáček zaběhla výborný čas a to 31,87s a vylepšíla si tak nejen osobní rekord, ale zároveň stanovila i nový dráhový rekord.

Při finálovém běhu již celá pětice basenjíků startovala bez problémů, nejlepší start předvedla Cituli Owando, která se tak na chvíli ujala vedení, v rovince se před ní již dostala Haya Ekibondo, následována Fable Hanáček, dále  se držel Irongo a Isoke oba Hanáček. Na konci rovinky Irongo začal mohutně dotahovat vedoucí holky a propracoval se na první místo, druhá se stále držela Haya a třetí Fable, vzadu pak Isoke a Cituli, do zatáčky začala Fable finišovat (jako obvykle), ale vedoucí dvojice Irongo a Haya si již vytovřila pěkný náskok, v cílové rovince to snad ještě vypadalo na menší "drama", ale Irongo si své vítězství nenechal sebrat a přerušil tak vítěznou šňůru své starší polosestry Fable. Pro krásné druhé místo si doběhla Haya Ekibondo, třetí Fable, čtvrtá Isoke Hanáček, pro kterou to byl úspěšně splněný licenční běh a příště  může již běžet jako právoplatný závodník. Na pátém místě doběhla Cituli Owando.

Kristýna Trnková