BASENJI

SPORT

                           

    Úvod

   Novinky

   Dostihy

    Coursing

    Agility

    Výcvik

    Dotazy

   

INTER BOHEMIA 4.4.2009

Letošní první dostih se konal v Kolíně. Počasí bylo opravdu fajnové, jak na objednávku. Po dlouhé zimě, konečně příjemné sluníčko a teploty skoro letní.

Na tento dostih se sjeli hned čtyři basenjíci a po vipetech se tak stali nejpočetněji zastoupeným plemenem. A kteří to byli? Do nové sezóny natěšená Fable Hanáček, Ankan Ningen Banken, Gambo Ekibondo a licenci si zde plnila mladá nadějná fenečka Haya Ekibondo.

V rozběhu krásně startovala Fable a Aki, Gambo trochu zmateně sbíhal z boxu č. 6 k vnitřku dráhy, což ho lehce zdrželo, Haya měla "boxovou" premiéru, na poprvé to byl krásný bezproblémový start. Do vedení šla na moment Fable, těsně násedována Akim, s menším odstupem běžel Gambo a dále pak Haya, do předposlední zatáčky vbíhal na prvním místě Aki s docela slušným náskokem před druhou Fable a dále pak opět s menšími odstupy Gambo a nakonec Haya. V poslední zatáčce však Fable začala krásně dotahovat a při náběhu do cílové rovinky se již propracovala na první místo a to také udržela, druhý doběhl Aki, třetí pak Gambo a na čtvrtém  místě nováček Haya.

Po polední pauze se již všichni těšili na finálový běh. Start se tentokrát vydařil všem velice pěkně. Oproti rozběhu byl finálový běh velice vyrovnaný, prakticky celou dráhu běželi v jednom chumlu, Aki, Fable a Gambo, těsně za nimi se krásně držela Haya. Před náběhem do poslední zatáčky, začala Fable opět mohutně finišovat a snažila se vytvořit si malý náskok, Aki s Gambem se tahali o druhé místo v úplném závěsu se stále držela Haya. Do cílové rovinky vběhla první Fable přibližně s již třímetrovým náskokem následována Akim a třetím Gambem, čtvrtá se držela Haya. Toto pořadí již vydrželo do cíle a tak tedy první letošní dostihovou vítězskou se stala Fable Hanáček. Mladá Haya si po úspěšném sólo běhu a dvou vydařených společných bězích splnila licenci a může  již příště nastoupit jako rovnocenný soupeř. Také by mohla jít příkladem ostatním dosud váhajícím basenjíkům, že když se chce, tak splnit licenci si můžete i v jednom dni.

 

Kristýna Trnková

FOTKY ZDE a nebo přímo ve fotogalerii

autorem fotografíí je Ivana Hošková