Výcvik

Dotazy

JARNÍ POHÁR 11.4.2009

Další dubnový dostih byl tentokrát CACTový, počasí bylo jak jsme si již zvykli prakticky letní. No a sestava basenjíků byla stejná jako mimulý týden, tedy Fable Hanáček, Ankan Ningen Banken, Gambo Ekibondo a první dostih to byl pro Hayau Ekibondo.

Start rozběhu se nejlépe vydaříl Fable, výborně vystartovala Haya pro kterou to byl teprve třetí start z boxů!!! Dobrý start měl i Aki, avšak Gambo se v boxu přetáčel a proto vyběhl s mírným zpožděním. Do vedení šla okamžitě Fable následovaná Akim a Hayou ze zadních pozic sprintoval Gambo. V první rovince se na Fable dotáhl Aki a na chvíli se dostal do vedení v těsném závěsu se držela Haya a Gambo kterému se povedlo krásně stáhnout ztrátu, kterou nabral při špatném startu. Do zatáčky už však jako první vbíhala Fable s mírným náskokem před ostatními, druhý se držel Aki a těsně pak Haya a Gambo. V poslední zatáčce kde už bylo téměř jisté, že Fable první místo udrží, se bojovalo o druhé místo. Akiho zatáčka mírně vynesla, čehož mistrně využila Haya a krásně Akiho podběhla naprosto vzorně se při tom držela vnitřku dráhy. Pořadí rozběhu tedy bylo, Fable, Haya, Aki, Gambo.

Po odpolední přestávce přišel na řadu finálový běh a pro vítěze byl připraven titul CACT, takže tentokrát šlo opravdu o "hodně". Start se opět krásně vydaříl Fable, Akimu i Haye, smolař Gambo se nám zase přetočil a velice si tak stížil výchozí pozici. V první rovince se strhl boj o první a druhé místo mezi Fable a Akim, do zatáčky už však vbíhala jako první Fable, s mírným odstupem Aki a dále pak Haya a Gambo, který opět krásně dohnal ztrátu, kterou nabral na startu. V cílové rovince už bylo jasné, že vítězkou Jarního Poháru se stane Fable Hanáček a to ve vynikajícím čase 32,18s, pro druhé místo si také ve velice pěkném čase doběhl Aki 32,80s třetí místo před Gambem nakonec udržela mladá Haya v čase 33,22s a o čumák čtvrtý doběhl Gambo 33,25s.