BASENJI

SPORT

                           

    Úvod

   Novinky

   Dostihy

    Coursing

    Agility

    Výcvik

    Dotazy

   

GRAND PRIX MLADÁ BOLESLAV 24.5.2009

další letošní dostih s mezinárodní účastí. Tentokrát v tomto složení - Anakan Ningen Banken, Cituli Owando, Haya Ekibondo, Fable Hanáček a Kipawa Bena Makima(Slovensko)

Dopolední rozběh se nejlépe vydařil Fable. Ale od začátku - výborně vystartovala Haya a okamžitě šla do velice slibného vedení, stíhána Ankanem a Fable v závěsu se pak držela Cituli a Kipi. V zatáčce stále vedla Haya a už to skoro vypadalo, že si doběhne pro finálovou červenou dečku, ke konci zatáčky se přes ni však přehnala Fable a následně i Aki. Pro červenou jedničku do finále si tak doběhla Fable, druhý Ankan, třetí Haya, čtvrtá Cituli a patá Kipi.

Po pauze na oběd přišel čas na finálové běhy. Jak jsme si již zvykli, basenjíci startují mezi prvními. Bohužel Kipi se opět nevydařil start a  tak měla opravdu velice těžkou pozici. Ostatním se start vydařil výborně. Do vedení šla okamžitě Fable v závěsu pak Aki, Haya a Cituli. V první rovince si Fable vytvořila menši náskok, ostatní ji stíhali ze zadních pozic. Přesně nevím, jak se to stalo, pravděpodobně se Haya otočila, což mělo za následek, její velice ošklivý pád, kdy se několikrát přetočila v kotrmelcích (podobný pád potkal na posledním tréninku i Fable). Naštěstí vše dopadlo dobře a Haya nám všem ukázala své bojovné srdce, protože se okamžitě zvedla a závod dokončila. Bohužel však její ztráta byla veliká a na bednu už to dnes nestačilo. Mezitím Fable neohroženě zvyšovala svůj náskok a doběhla si pro letošní další vítězství a to ve skvělém čase 31,48s, druhý dorazil Aki  v čase 33,16s, na třetí místo se po ztrátě ze špatného startu propracovala Kipi a bronzová medaile tak putuje na Slovensko, čtvrtá dorazila Cituli a na pátém místě smolařka dne Haya.

Kristýna Trnková

Fotky od  Anakn Ningen Banken ZDE nebo na www.ankan.cz

Fotky od Fable - autor Zdeněk Trnka ZDE