Výcvik

Dotazy

Sobotní Louny 1.8. 2009

Bodovací závod, Délka 650 m účast všech plemen.

Coursing v Lounech sliboval velkou podívanou vzhledem k tomu, že to byl závod bodovací a také díky tomu, že v jeden den se sešly všechny plemena. Soutěž se konala na kynologickém cvičišti v Lounech pod patronací OSA Hloubětín. Vše bylo přichystáno výborně. Tratě byly dvě. Jedna pro trénující psi a licence a druhá pro závod samotný. Trať pro závod byla rozpoložena na dvou propojených loukách. Trať byla rovinatá s úmělými i přírodními překážkami. Hned ráno se ale porouchal natahující skútr. Vložili se do toho i oba páníčkové od Basenjiků a tak během dne byl skůtr znovu opraven a k použití. Páníček Gambíka využil linku 1188 a pomohl tak organizátorům k úspěšnému průběhu závodu.
                V plemeni basenji se závodu tedy zúčastnili Gambo Ekibondo a Haya Ekibondo. Škoda, že chyběli další basenji – sportovci. První běh byl pod taktovkou Gambíka. Moc natěšený Gambo byl u všeho dříve. Šel od začátku do štvanice s plnou vervou. Haya se držela za Gambem a v polovině závodu si převzala aktivitu. Skvěle nahradila Gamba na čele. Závěrečný „Kill“ byl ukázkový u obou. Haya o něco dříve. Bodově byl lepší v tomto kole ale Gambo. Získal krásných 180 b. a Haya o dva méně 178 b.
                V druhém kole se vyměnili rozhodčí i trať. Gambo šel opět do vedení a Haya ho jistila ze zálohy. Aktivity se Haya ale ujala trochu dříve než v prvním kole. Krásně se s Gambem doplňovali. Závěrečný „Kill“ si opět vychutnala Haya na plno. Později dobíhající Gambo se zalekl jednoho utrženého psa, který si střapeček chtěl v ten moment také ulovit.
                Závěrečné vyhodnocení nám nabídlo překvapivý výsledek druhého kola. Gambo získal opět krásných 180 b. Haya zabrala a dostala 184 b. Celkově tak získala Haya 362 b. a Gambo 360 b. Jelikož jsou oba reprezentanti opačného pohlaví oba si odvážejí plný počet bodů.

Basenji fena - Haya Ekibondo 362 b.
Basenji pes - Gambo Ekibondo 360 b.

Závod byl velmi dlouhý. Přejímka byla už od 7.hod ráno a závěrečné vyhodnocení bylo až v 19. hod. večer. Byla to ale krásná podívaná pro všechny, kteří tento sport mají rádi a krásné vyžití pro naše pejsky. Za zmínku ještě stojí vyvrcholení závodů v podobě Vipetů. Některým ani nestačila vymezená šířka traťi. Areál sousedí s řekou Ohře, kde se můžou pesani i vykoupat.