Dotazy

Mezinárodní Mistrovství ČR Kralupy nad Vltavou

Poslední březnový víkend byl věnován Mezinárodnímu mistrovství ČR v coursingu.

Seznam přihlášených psů na stránkách CCC sliboval účast tří basenji. Nakonec však jediným statečným zástupcem byl Ankan Ningen Banken.

Počasí pejskům nebylo nakloněno a tak Aki v dešti bojoval vlastně sám se sebou. Trať byla postavena v rovinatém terénu a jediné dvě překážky byli třpytící se fáborky a jakýsi neprůhledný závěs. Běžela se distance 600 metrů pro malá plemena. Ve svém úplně prvním oficiálním běhu získal Ankan 171bodů.

Odpolední běhy byli již prozářeny slunečními paprsky. Trať se běžela proti směru běhu prvního kola. Aki byl vyloženě natěšený a dával to hlasitě najevo. O tom ostatně svědčí i jeho výsledek z tohoto běhu. Získal 187 bodů a s celkovým skóre 358 bodů se stal Mezinárodním mistrem ČR pro rok 2009.